Аудиторська документація та виявлені викривлення

В рамках аудиторського процесу аудитори повинні отримати відповідні аудиторські докази. Під час збору аудиторських доказів може стати необхідним включати копії записів клієнта (наприклад, важливі контракти та угоди). Для електронних документів (в тому числі типи документів Outlook) ви можете просто скопіювати і вставити елементи безпосередньо в Адміністратор документів. Де доступні тільки паперові копії, CaseWare Working Papers надає можливість сканувати зображення та вставляти їх у документи в Адміністраторі документів. Зображення можна зберігати у форматах BMP, JPEG, GIF, PDF, або TIFF.

Зображення може відображатися у зовнішньому перегляді, наприклад, у Microsoft Paint, або його можна продемонструвати через вбудований переглядач зображень Working Papers. Використовуючи вбудований переглядач зображень, ви можете включити заголовок; крім того, до документа можна додати функції та анотації, і, якщо необхідно, його можна конвертувати у формат PDF.

Примітка: Функція сканованого документа не з’являється, якщо не встановлено TWAIN-сумісний сканер. Більшість доступних зараз сканерів підтримують стандарт TWAIN.

Після додавання зображення до Working Papers, використовуючи вбудований переглядач зображень, ви можете анотувати зображення, якщо це потрібно.  

Сканування зображення

  1. В Адміністраторі документів Натисніть ПКМ на бажане місце для нового сканованого документу і виберіть Новий / Сканер. Ви також можете натиснути кнопку Сканер на панелі інструментів вкладки На початок. Відкриється діалогове вікно Новий З’єднання з документом із вибраними попередньо встановленими параметрами.
  2. У полі Номер, введіть номер, щоб визначити документ.
  3. У полі Назва, введіть описову назву для документа.
  4. У полі Тип, виберіть Сканувати документ.
  5. У розділі Місцезнаходження введіть ім’я файлу та розширення зображення, яке потрібно зберегти, і виберіть місце збереження зображення. За замовчуванням зображення зберігається в каталозі файлів клієнта (встановлений під Інструменти / Параметри) а розширення встановлено у форматі PDF. Якщо необхідно, можна змінити шлях до розширення та файлу. Приклади розширень файлів, які можна використовувати для різних форматів зображення: .tif,.jpg, .bmp, .gif, .pdf.
  6. У розділі Програма виберіть, де відображати від скановане зображення. Щоб відобразити зображення у межах Working Papers, виберіть Внутрішня програма перегляду зображень або Внутрішня програма перегляду зображень – без заголовка. Щоб показати його у зовнішній програмі, пов’язаній із форматом зображення, виберіть параметр Зовнішня програма перегляду.
  7. Натисніть Сканувати. Починається сканування. Кожен сканер відрізняється, тому дотримуйтесь документації, наданої сканером, для завершення діалогових вікон, які з’являються.
  8. Після завершення сканування діалогові вікна, які використовуються сканером, закриваються, і ви повертаєтесь до діалогового вікна «Нове посилання документа» Working Papers. Тип документа змінено на Документ зображення.
  9. Виберіть будь-який з наведених нижче параметрів документа: Включити до Каталога, Зберегти при Очищенні, Перенести на наступний період, Блокувати.
  10. Натисніть кнопку OK. Зображення вставляється в Адміністратор документів як документ. Щоб переглянути документ, двічі Натисніть на ньому.

Анотації

Щоб допомогти у підготовці організованої аудиторської документації з посиланнями на те, де розглядаються важливі питання, CaseWare Working Papers забезпечує функцію Анотацію. Анотації можна додати у формі замітки, позначки або посилання, і можна додати до більшості документів Working Papers, коригуючих проводок та робочої ОСВ.

Щоб додати анотацію, Натисніть ПКМ на рядок і виберіть конкретний тип анотації або Анотування щоб запустити діалогове вікно анотації, яке дасть вам можливість додати будь-який тип анотації.

Анотації до документа відображатимуться лише у поточному документі, тоді як глобальні анотації з’являться в будь-якому документі, який містить анотований обліковий запис.

Working Papers включає в себе типовий набір позначок. Однак, ваша фірма може створити та визначити власний набір позначок безпосередньо у шаблоні. Це забезпечить узгодженість усіх файлів проекту.

Виявлені викривлення

Частина завдання для аудитора полягає в оцінці впливу виявлених викривлень на аудит та впливу невиправлених викривлень на фінансову звітність. На додаток до аудиторських документів у шаблоні Аудит, CaseWare Working Papers дає вам змогу накопичувати невиправлені викривлення, виявлені під час аудиту, та аналізувати їх наслідки, перш ніж вимагати будь-які виправлення з боку керівництва.

Компонент Коригуючі записи дозволяє створювати невиправлені записи як:

Тип входуОпис
Незареєстровано – фактНезареєстровані запропоновані записи можуть являти собою фактичні записи з ігноруваннями, які не будуть записуватися через значущість, або запропоновані записи, які можуть згодом змінюватися на звичайний статус.
Незареєстровано – прогнозНезареєстровані проектовані записи можуть представляти прогнозовані викривлення, які не будуть записані через значущість, або прогнозовані записи, які згодом можуть бути змінені на звичайний статус. Прогнозоване викривлення є найкращою оцінкою аудитора щодо викривлень у сукупності; як правило, походить від вибірки.
Незареєстровано – судженняНезареєстровані судження можуть представляти сумнівні хибні неточності, які не будуть записані через значущість, або судження, які згодом можуть бути змінені на звичайний статус.
Судження про помилковість – це відмінності, що випливають з судових рішень керівництва стосовно облікових оцінок, а також вибору або застосуванні облікової політики, яку аудитор вважає неприйнятною або необґрунтованою.

Ці типи вводу можна переглянути в автоматичних типах документів:

Тип входуОпис
Невиправлені
викривлення
Списки неврахованих записів журналу, згруповані за неврахованим типом, з балансами, організованими активами, пасивами та доходом, на основі властивостей облікового запису класу.
Журнали – Коригуючі записи Списки неврахованих записів журналу при їх введенні.