Контрольний перелік оптимізатора

Під час налаштування оптимізатора ваша фірма має можливість створювати контрольні переліки з питаннями, які видалятимуть певні стандартні документи, процедури робочих програм або контрольних переліків, ризики та заходи контролю на основі ваших відповідей. Наприклад, відповідаючи на запити «Ні» чи «Н/З» на питання «Біологічні активи», можна видалити будь-які пов’язані з ними документи за замовчуванням, процедури робочих програм або контрольних переліків, ризики та заходи контролю. Значок  з’являється в будь-якому контрольному переліку, що містить ці питання.

Контрольний перелік оптимізатора містить питання, які налаштують під конкретного клієнта:

Документи

 • Документи, специфічні для суб’єкта господарювання, наприклад, робоча програма для компанії чи партнерства.
 • Документи, що стосуються планування аудиту, наприклад, включати контрольний перелік для нового
  аудиторського завдання або продовження аудиторського завдання, але не обидва.
 • Документи, що стосуються проведення аудиту, відповідні робочі програми.
 • Усі документи, видалені на основі відповідей у контрольному переліку оптимізатора, узагальнені в документі «Звіт-підтвердження Оптимізатора аудиту» (AOCR) з посиланням на контрольний перелік оптимізатора, що
  забезпечує аудит.

Процедури

Процедури в контрольних переліках або робочих програмах, наприклад процедури, пов’язані з використанням аудиторського експерта.

Процедури, які видаляються на основі відповідей у контрольному переліку оптимізатора, позначаються як «Видалено Оптимізатором» для інформування користувачів та надання деталей направлення аудиту стосовно процедури, налаштованої під клієнта; заповнення відповідей також відображається для користувачів.

Якщо ваша фірма включила ці типи документів контрольного переліку, відповідайте на них, оскільки вони стосуються аудиторського завдання. Список документів, ризиків та заходів контролю, які потрібно видалити, відображатимуться у документі «Звіт-підтвердження Оптимізатора аудиту» (AOCR). Робочі програми або контрольні
переліки автоматично видаляються при наступному відкритті робочої програми чи контрольного переліку, якщо жоден із наведених не є достовірним:

 • Налаштування користувацької процедури заблоковано.
 • Оптимізатор відключений.
 • Файл клієнта заблоковано.
 • Документ був підписаний.

Оптимізатор також не видаляє процедуру, якщо ризик пов’язаний із нею або якщо вона підписана як завершена.

Контрольний перелік оптимізатора містить запитання, щоб визначити особливий характер вашого аудиторського завдання. Відповідаючи на ці запитання, ви можете оптимізувати розмір клієнтського файлу, щоб він міг включати їх:

 • Специфічні документи за замовчуванням.
 • Процедури робочих програм та контрольних переліків.
 • Ризики та заходи контролю.

Передумови

Перш ніж заповнити контрольний перелік оптимізатора, переконайтеся, що теги документу додаються в Адміністраторі документів. Щоб створити та додати тег документу, Натисніть ПКМ на документі в Адміністраторі документів та виберіть Теги.

Дії

 1. Після створення нового файлу клієнта контрольний перелік оптимізатора відкривається автоматично.
 2. У стовпці Стосується цього аудиторського завдання виберіть Так або Ні, щоб відповісти на поставлені питання Оптимізатора. Зверніться до інструкції в кінці кожного питання про те, які документи та процедури будуть позначені для видалення.
 3. Установіть прапорець у стовпці Ким, щоб відмітити, хто дав відповідь.
 4. Зберегти та закрити контрольний перелік.

Примітка: Ви можете змінити свої відповіді у контрольному переліку Оптимізатора та повторно запустити AOCR. Залежно від вашої нової відповіді, AOCR може отримати або видалити документи та процедури. Для окремих процедур вставка та видалення відбуваються автоматично. Для документів вам буде запропоновано вставити або видалити ці документи в AOCR.