Оновлення ФС на нову версію таксономії

!!! Зверніть увагу: Дана стаття стосується оновлення лише тих проектів, які не оновляються через «Примусово оновити все» (через шаблон/бібліотеку документів), або тих проєктів, які потрібно оновити на попередню версію таксономії. 

ПриміткаПеред встановленням оновлення, будь ласка, ОБОВ’ЯЗКОВО робіть резервні копії проєктів та шаблону, які збираєтесь оновити!

1. Завантажте файл з оновленням за посиланням та запустіть встановлення (двічі натиснути на завантажений файл із розширенням .cwp).  Після цього слідуйте інструкціям нижче. Якщо Ви вже раніше запускали оновлення цього файлу, то другий раз це робити не потрібно.

2. Запустіть проєкт, який потрібно оновити та відкрийте файл Фінансової звітності. 

3. Після запуску оновлення (.cwp файл) нова папка Таксономії відразу буде додана у шаблон. Тепер потрібно підключити її до файлу Фінансової звітності, щоб здійснити оновлення. На вкладці «Інструменти» натисніть кнопку «XBRL», та оберіть з переліку «Перегляд…».

4. Натисніть на кнопку «Параметри» вікна, яке з’явилось.

Screenshot_5

5. Натиснувши кнопку «Перегляд», оберіть шлях до потрібної таксономії (папка «TaxonomyXX», шлях – C:\Program Files (x86)\CaseWare\TaxonomyXX). XX – рік таксономії, на яку потрібно оновити.

6. Натисніть «Ок», почекайте декілька хвилин.

7. У полі «Доступні таксономії», з переліку оберіть необхідну Вам таксономію та натисніть «Додати». Необхідна таксономія повинна відобразитись у розділі “Асоційовані таксономії”.

Підкреслено дати, які змінюються залежно від зміни таксономії, на яку потрібно оновити проєкт.

Для звичайних підприємств: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_full_ifrs_210_310_entry_point (ua-general_full_ifrs_210-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс оборотні/необоротні активи
  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_full_ifrs_220_320_entry_point (ua-general_full_ifrs_220-320_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс за ліквідністю

Для банків: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_banking_full_ifrs_entry_point (ua-banking_full_ifrs_entry_point_2021-12-01.xsd)

Для страхових компаній: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua-insurance_full_ifrs_210_310_entry_point (ua-insurance_full_ifrs_210-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс оборотні/необоротні активи
  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua-insurance_full_ifrs_220_320_entry_point (ua-insurance_full_ifrs_220-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс за ліквідністю

(Детальніше про види таксономій на сайті регулятора: https://frs.gov.ua/learning/taxonomy/.)

8. Натисніть «Ок».

9. На голубому дашборді, нижче панелі інструментів, натисніть кнопку «XBRL».

10. У вікні, що з’явиться, оберіть розділ «Автотегінг».

11. У розділі «Автотегінг» оберіть з якого року потрібно оновити таксономію та натисніть «Автотегінг LIBRARY». Рік, на який оновлюється таксономія підтягується автоматично, залежно від того, яка таксономія підключена до документа (див. пункт 5). 

12. Почекайте. Це може зайняти деякий час. 

13. Після того, як теги оновляться, з’явиться вікно із Видаленням невалідних тегів. Невалідні теги – це ті теги, які були видалені, або видозмінені у новій версії Таксономії. Відповідно вони вже не можуть використовуватись у поточних проектах, їх потрібно видалити із документів та вручну замінити на нові. 

Теги потрібно видалити обов’язково, інакше вони не будуть валідуватись. Для цього натисніть «Вибрати всі» та «Видалити обрані». 

Ви можете відразу скопіювати всі теги, щоб можна було їх пізніше переглянути та проаналізувати. Або можете переглянути цей звіт у папці проєкта. Назва файлу: ФЗ Видалені теги Звіт.html.

Примітка: У попередженні «Продовжити видалення XX тегів» кількість тегів може відрізнятись від кількості тегів у звіті. Це пов’язано з сумуванням тегів.

14. Перевірте коректність відображення тегів, навівши курсором на місця з тегами.

15. Натисніть «Зберегти». Готово.

 

Валідація файлів

Примітка: Зверніть увагу, що при оновлені таксономії, не здійснюється сумування тегів. Тому при експорті готового файлу, на внутрішньому валідаторі програми, можуть виникнути попередження «Різні значення знайдено в елементах використання тегу»:

1. Натисніть двічі на попередження, оберіть «Перейти до мітки».

2. Натиснувши правою кнопкою миші на даний тег, оберіть «Дозволити кілька тегів для цього елемента», потім «З’єднати всі позначення» та закрийте вікно з тегами.

3. Готово.