Оновлення шаблону на нову версію таксономії

ПриміткаПеред встановленням оновлення, будь ласка, ОБОВ’ЯЗКОВО робіть резервні копії проєктів та шаблону, які збираєтесь оновити!

  • Завантажте файл з оновленням за посиланням та запустіть встановлення (двічі натиснути на завантажений файл із розширенням .cwp).  Після цього слідуйте інструкціям нижче.

ПриміткаУвага! Оновлення таксономії спочатку необхідно виконати на шаблоні, а після цього оновити всі проєкти, що використовуються. 

Оновлення бібліотеки шаблону на нову версію таксономії

1. Запустіть програму.

2. У вікні, що з’явиться натисніть «Шаблони».

3. Далі виберіть необхідний шаблон та натисніть кнопку «Редагувати».

4. На вкладці «Документи», оберіть та запустіть файл «Фінансова звітність».

5. Після запуску оновлення (.cwp файл) нова папка Таксономії відразу буде додана у шаблон. Тепер потрібно підключити її до файлу Фінансової звітності, щоб здійснити оновлення. На вкладці «Інструменти» натисніть кнопку «XBRL», та оберіть з переліку «Перегляд…».

6. Натисніть на кнопку «Параметри» вікна, яке з’явилось.

Screenshot_5

7. Натиснувши кнопку «Перегляд», оберіть шлях до таксономії 2022 року (папка «Taxonomy22», шлях – C:\Program Files (x86)\CaseWare\Taxonomy22).

8. Натисніть «Ок», почекайте декілька хвилин.

9. У полі «Доступні таксономії», з переліку оберіть необхідну Вам таксономію та натисніть «Додати». Необхідна таксономія повинна відобразитись у розділі “Асоційовані таксономії”.

Для звичайних підприємств: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_full_ifrs_210_310_entry_point (ua-general_full_ifrs_210-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс оборотні/необоротні активи
  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_full_ifrs_220_320_entry_point (ua-general_full_ifrs_220-320_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс за ліквідністю

Для банків: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua_banking_full_ifrs_entry_point (ua-banking_full_ifrs_entry_point_2021-12-01.xsd)

Для страхових компаній: 

  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua-insurance_full_ifrs_210_310_entry_point (ua-insurance_full_ifrs_210-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс оборотні/необоротні активи
  • https://www.minfin.gov.ua/ifrs/xbrl/taxonomy/2021-12-01/ua-insurance_full_ifrs_220_320_entry_point (ua-insurance_full_ifrs_220-310_entry_point_2021-12-01.xsd) – баланс за ліквідністю

(Детальніше про види таксономій на сайті регулятора: https://frs.gov.ua/learning/taxonomy/.)

10. Натисніть «Ок».

11. На голубому дашборді, нижче панелі інструментів, натисніть кнопку «XBRL».

12. У вікні, що з’явиться, оберіть розділ «Автотегінг».

13. У розділі «Автотегінг» оберіть з якого року потрібно оновити таксономію та натисніть «Автотегінг LIBRARY». Рік, на який оновлюється таксономія підтягується автоматично, залежно від того, яка таксономія підключена до документа (див. пункт 7). 

14. Почекайте. Це може зайняти деякий час. 

15. Після того, як теги оновляться, з’явиться вікно із Видаленням невалідних тегів. Невалідні теги – це ті теги, які були видалені, або видозмінені у новій версії Таксономії. Відповідно вони вже не можуть використовуватись у поточних проектах, їх потрібно видалити із документів та вручну замінити на нові. 

Теги потрібно видалити обов’язково, інакше вони не будуть валідуватись. Для цього натисніть «Вибрати всі» та «Видалити обрані». 

Ви можете відразу скопіювати всі теги, щоб можна було їх пізніше переглянути та проаналізувати. Або можете переглянути цей звіт у папці шаблона за посиланням: C:\Program Files (x86)\CaseWare\Document Library\Financials INT 5.0.0 (остання папка – назва шаблону змінна). Назва файлу: Бібліотека Видалені теги Звіт.html.

Примітка: У попередженні «Продовжити видалення XX тегів» кількість тегів може відрізнятись від кількості тегів у звіті. Це пов’язано з сумуванням тегів.

16. Після того як оновлення та видалення тегів закінчилось потрібно оновити файл фінансової звітності.

На голубому дашборді, нижче панелі інструментів, натисніть кнопку «Оновлення» та з переліку оберіть «Примусово оновити все».

17. Ви впевнені, що хочетете оновити? Натисніть «Да». 

Хочете зберегти введені дані вхідних клітинок та абзаців? Натисніть «Да». 

18. На вкладці «Інструменти» натисніть кнопку «XBRL», та оберіть з переліку «Перегляд». Оберіть поточну таксономію із Асоційованих таксономій та натисніть «Ок».

19. Перевірте коректність відображення тегів, навівши курсором на місця з тегами.

37. Натисніть «Зберегти» та закрийте файл Фінансової звітності шаблону.

Оновлення шаблону закінчено.

Всі нові проєкти, які Ви будете створювати на поточному шаблоні будуть вже з оновленою таксономією.

 

Оновлення проєктів на нову версію таксономії

Після того, як було виконано «Оновлення бібліотеки шаблону на нову версію таксономії» можна оновити всі поточні проєкти. 

Для того, щоб оновити поточні проєкти:

1. Відкрийте необхідний проєкт та файл «Фінансова звітність».

2. На синьому дашборді, нижче панелі інструментів, натисніть кнопку «Оновлення» та з переліку оберіть «Примусово оновити все».

3. Після виконання «Примусово оновити все» у переліку на кнопці «Оновлення» буде додана нова властивість оновлення «Примусово оновити все з видаленням контекстів»:

4. Натисніть «Примусово оновити все з видаленням контекстів». 

5. Готово. 

Теги оновлено до потрібної таксономії. Тепер Ви можете змінювати їх, за необхідності.

 

Валідація файлів

Примітка: Зверніть увагу, що при оновлені таксономії, не здійснюється сумування тегів. Тому при експорті готового файлу, на внутрішньому валідаторі програми, можуть виникнути попередження «Різні значення знайдено в елементах використання тегу»:

1. Натисніть двічі на попередження, оберіть «Перейти до мітки».

2. Натиснувши правою кнопкою миші на даний тег, оберіть «Дозволити кілька тегів для цього елемента», потім «З’єднати всі позначення» та закрийте вікно з тегами.

3. Готово.