Підготовка квартальної звітності

Властивості аудиторського завдання

У «Властивостях аудиторського завдання» на вкладці «Звітні дати» потрібно обрати пункт «Щоквартально», та залишити включеним пункт «Щорічно» (як на скріншоті).

Звітну дату Вам потрібно обрати на кінець періоду, за який подається звітність. Наприклад, звітність за перший квартал у Звітній даті обираємо 31.03.2020.

Переконайтесь, що дата початку року встановлена також правильно на 01.01.2020.

У вкладці «Залишки за період» можна налаштувати можливість ВІДОБРАЖЕННЯ заімпортованих квартальних даних, як залишків за період (немає позначення) або оборотів за період (стоїть позначення) – див нижче:

Примітка: програма рахує дані нарощеним підсумком. Відповідно залишки станом на квартал програма розраховує самостійно, як:

  1. Вхідний залишок + оборот за перший квартал = перший квартал
  2. Перший квартал + оборот за другий квартал = другий квартал і тд.

Тому, при імпорті даних за 1 квартал поточного року разом з 1 кварталом попереднього року та балансовими річними за попередній рік потрібно буде скоригувати дані прибутку за попередній рік на 4 квартал у частині нерозподіленого прибутку на суму різниці між прибутком за 1 квартал та прибутком за рік. Така ж ситуація і виникатиме з грошовими коштами, оскільки дані звіту про рух грошових коштів звіряються з балансом, тому потрібно скоригувати рахунки меппінгу 2.700 на суму різниці між 1 кварталом і роком.

Щоб зробити імпорт попереднього року по кварталах і відповідно для балансу станом на четвертий квартал (рік), потрібно в налаштуваннях аудиторського завдання переставити дату із квартально на річну, щоб відображалось в ОСВ 4 періоди для імпорту. Коли здійснюєте переключення, слідкуйте, щоб в налаштуваннях було вибрано рік:

Інакше буде попередження:

Вибір контексту

Перед імпортом даних, Вам необхідно переключити контекст із «Щорічно», що встановлено за замовчуванням, на будь-який з періодів. Наприклад, якщо в налаштуванні Аудиторьского завдання Ви вибрали дати першого кварталу, то відповідно для вибору Вам буде доступний тільки перший квартал.

Якщо вікно контексту у Вас відсутнє, перейдіть на вкладку «Переглянути», натисніть «Показати» та оберіть «Контекст».

Імпорт даних

Після ввімкнення щоквартальної звітності, потрібно імпортувати дані за квартали. Для цього на вкладці «Аудиторське завдання» оберіть функцію «Імпорт» та «Файл Excel».

Вкажіть шлях до потрібного файлу, аркуш, на якому знаходяться Ваші дані та натисніть «Далі». В наступному вікні оберіть рядки, які потрібно імпортувати та натисніть «Далі».

В наступному вікні Вам потрібно обрати стовпчик, в якому введені суми за потрібний Вам квартал, натисніть правою кнопкою миші, оберіть «Залишки» – Залишок відповідного року – Потрібний Вам період.

Ви можете імпортувати одночасно дані за усі періоди та усі роки з одного Excel файлу або ж окремо з різних файлів, обираючи відповідний рік і період.

Після того, як усі потрібні стовпчики будуть відмічені, натисніть «Далі» та «Готово». Дочекайтесь закінчення імпорту.

Документ Інформація про компанію

Для відображення Фінансової звітності за кварталами, потрібно зробити відповідну позначку у документі EI – Інформація про компанію.

В полі «Формулювання для періоду фінансової звітності в заголовках – поточний рік» оберіть відповідний пункт.

Для детальної інформації у файлі є знак HTML tutorial, в якому міститься інструкція по заповнення звіту:

Документ Фінансова звітність

У документі Фінансова звітність при здійсненні оновлень може збиватися налаштування відображення дат у заголовках та підписах таблиць. Для того, щоб відновити правильне відображення дат, на синьому дашборді з оновленням правою кнопкою миші – Оновити налаштування фірми:

Примітка: при експорті у XBRL – формат потрібно на тегах переглянути, які виставлені дати. За замовчуванням дати можуть відрізнятися від необхідних для квартальної звітності.

Щоб виправити дані, їх можна виставити вручну, натиснувши на даті Редагувати – Точно визначена дата і вибрати необхідну дату із доступного календаря:

Aбо застосувати автоматичне квартальне відображення:

Примітка: щоб спрацювала автоматична підготовка квартальної звітності, потрібно, щоб назва в попередньому періоді балансу була точно: «Кінцева дата попереднього періоду», а в Звіті про рух грошових коштів на кінець попереднього періоду: «Кінцева дата попереднього періоду (Звіт про рух ГК)».

Вивантаження файлу в XBRL-форматі

Для вивантаження файлу потрібно натиснути Файл – Експорт – Вбудований XBRL-файл:

Файл потрібно зберегти, вказавши йому назву, вибравши відповідну таксономію і налаштування експорту, як на скріншоті нижче:

Примітка: при експорті із функціональністю перегляду (остання позначка у списку), файл буде недоступний для подачі, але доступний для зовнішнього перегляду файлу із тегами таксономії.

Наступним етапом є валідація підготовленого файлу:
Позначення: